U Arborky 397, Praha 9, tel: +420 721 069 640

Sportareál Satalice nabízí využití volného času pro širokou veřejnost

Hlavní nabídka

RYCHLÝ KONTAKT

Sportareál Praha - Satalice, s.r.o.

U Arborky 397
19015 Praha 9
Česká republika

 

Telefon: +420 602 315 847

Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

mapka

UBYTOVÁNÍ

Petangové hřiště

Petangové hřiště je pronajímáno zdarma.
Zapůjčení sady petangových koulí ja na základě vratné zálohy 200,- Kč, evidence jména a adresy. Při ztrátě bude účtována cena nových petangových koulí 450,- Kč.

Historie petangu

Petang pochází ze starověku, jeho podoba se začala výrazněji utvářet ve starém Římě. Petang v dnešní podobě má svůj skutečný původ ve  Francii, kde patří k životnímu stylu – stejně jako třeba vynikající víno a sýry.

Petang můžete hrát téměř všude. Terén není určen. Soupeři se musí vyrovnat s nástrahami jakéhokoliv povrchu. Nejčastěji se však pétang hraje na pevné písčité ploše. Na našem petangovém hřišti je písek smíchán se zeminou a udusán. Rozměry hřiště jsou 3 x 12 m, což odpovídá normě. Petang proti sobě mohou hrát jednotlivci nebo družstva v počtu jeden až tří hráčů.

Koule pro petang jsou kovové a mají průměr 80 mm. Košonek má průměr 30 mm.

 

Pravidla petangu

Hra začíná hozením košonku, nesmí být vzdálen od žádné překážky méně než 1 m, a od místa hodu vzdálen alespoň 6 m. Košonek hází vítězný tým z předchozí hry, u první hry se házení košonku určuje losem.

Účelem hry je dostat koule co nejblíže košonku.

Koule začíná házet družstvo, které házelo košonek

Za bod se považuje koule, která je po ukončení hry blíže košonku než první koule soupeře. Zápas se hraje do dosažení 13-ti bodů jednou stranou.

Házení petangovou koulí má několik možností. Měli byste ji zásadně držet v dlani celou rukou. Při odhodu pak ruku jakoby rozbalujte tak, aby poslední, co bude určovat směr koule, byly konečky vašich prstů. Doporučujeme házet po zemi jako při kuželkách.

Za vybudování petangového hřiště děkujeme firmě Zahradnictví Čech.

 

MĚL BYCH VÍC SPORTOVAT

19.5.2013 úspěšně proběhla akce ,,Měl bych víc sportovat." Akci sponzorsky podpořila firma VEMEX. Informovali jsme o připravované cyklodráze.
Děti se svými rodiči strávily slunečné odpoledne sportovně. 135 dětí si vyzkoušelo bruslení na in-line bruslích. 66 účastníků bojovalo v petangovém turnaji, kde hlavní výhru - slevu na večeři v restauraci PuB 2012, s.r.o. vyhrál Hugo Žák se svojí maminkou. Dosáhl skóre 29.
39 osob si vyzkoušelo beachvolejbalové kurty. Zde byl sehrán také turnaj do kterého ceny věnovali TJ/SK Satalice - poukazy na beachvolejbal a tenis, INLINETALENT - poukazy na školu in-line bruslení.
Sponzorům děkujeme.