U Arborky 397, Praha 9, tel: +420 721 069 640

Sportareál Satalice nabízí využití volného času pro širokou veřejnost

Hlavní nabídka

RYCHLÝ KONTAKT

Sportareál Praha - Satalice, s.r.o.

U Arborky 397
19015 Praha 9
Česká republika

 

Telefon: +420 721 069 640

Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

mapka

NOVINKY

 

 

SATALICE SPORTOVNÍ aneb BRUSLÍ CELÉ ČESKO (4.-12.6.2016)
týden plný bruslení a sportování.

bližší info / program na: http://www.inlinetalent.cz/inline-brusleni/brusleni-s-tomikem-talentikem/

 

Satalice v mediích

http://isport.blesk.cz/clanek/hokej/245341/hokej-ve-slunecnich-brylich-v-praze-zacala-tradice-letniho-turnaje.html

1. ročník HFL CUP-hokej ve slunečních brýlích

foto na:https://www.facebook.com/pages/Sportare%C3%A1l-Satalice/252769594813947

 

 

 

 

UBYTOVÁNÍ

Pražská část Satalice se nachází na severovýchodním okraji Prahy v povodí Labe. Své dějiny má spjaty se sousedními obcemi – Vinoř, Ctěnice, Kbely, Letňany - s nimiž kdysi tvořila společné vlastnictví. Jméno (někdejší Satalice) bylo s určitou pravděpodobností odvozeno od staročeského sotati, dát ránu. Avšak víme jistě, že území bylo osídleno již ve střední době broznové, neboť z této doby pochází Malé a Velké Hradiště, jehož zbytky jsou ještě patrné v lokalitě, která se nazývá Háj.

historiePodle kroniky tvořil vlastní Satalice v ranném středověku zřejmě jenom dvůr s několika chalupami, patřící kapitule sv. Apolináře v Sadské. První písemný záznam o Satalicích je z roku1362 v soupise majetku této kapituly. Roku 1722 koupili Satalice Černínové z Chudenic a stali se vlastníky na dlouhá léta.

Nejstarší částí Satalic jsou domy okolo dvora a rybníka. Mezi nejpozoruhodnější stavby patří barokní, jednolodní kaple sv. Anny, stojící na místě malé kapličky - pravděpodobně ze 16. století. Do současné vnější podoby byla kaple upravena roku 1737.

Vedle kaple se rozkládá na 15 hektarech Háj – Bažantnice, tvoří jeden celek s Hájem vinořským. Jedním z loveckých hostů byl i arcivévoda František Ferdinand d´Este a arcivévoda Karel a pozdější císař dynastie Habsburků.

Roku 1872 projel nově postaveným nádražím tzv. České severní dráhy první vlak, na trati Praha-Neratovice. Nádražní budova se dochovala v nezměněné podobě až do současnosti a po nedávné rekonstrukci se řadí mezi nejhezčí objekty v Satalicích. Právě železnice odstartovala prudký rozvoj Satalic. V roce 1924 bylo zavedeno elektrické osvětlení.

Osada Satalice územně patřila v roce 1844 do Kouřimského okresu, pak do okresu Karlínského, Praha-sever, od roku 1961 Praha – východ a od roku 1974 je součástí hl. m. Prahy. Původně byla spojena s Vinoří, samostatnou obcí se Satalice staly v roce 1899.